středa 29. června 2016

Videoseriál - opravy chyb a páráníNejen při pletení se nám stává, že se věci trochu zapletou, utečou, zamotají či popletou:-)
Není potřeba zoufat, z každé situace se lze nějak dostat - natočily jsme pro Vás dvě videa o párání a opravě chyb:-) Ať dobře slouží!

S dalším dílem videoseriálu se vrátíme v prvním zářijovém týdnu:-)

:-)

Loveknitting.com:
Pinterest


5 komentářů:

 1. Ha, to je objevné video!!! takže už nemusím vždycky před páráním dlouze sbírat odvahu, pak vytáhnout jehlici a pak zpocená lovit všechna očka zpět, nebo párat vše. Uuuf! Děkuji, děkuji

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za videa. Snažím se naučit plést,ale nevím,jak správně dělat krajová oka. Můžete mi,prosím,poradit?
  Dana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krajová oka jsou důležité téma pletení:-) Určitě zpracujeme podrobněji do blogu nebo videa (nebo obého) - teď jen stručně, abyste nemusela čekat:-) Krajová oka pleteme podle typu pleteniny - pokud budeme díly dále sešívat, hodí se řetízkový okraj - jsou dvě možnosti pletení - v každé řadě sejmeme obrace první oko a poslední oko upleteme hladce, nebo v každé řadě upleteme první oko hladce za zadní nit a poslední sejmeme obrace. Např. u šátků se hodí pevnější okraj (snímaná oka vytvářejí volnější okraj) - tedy první a poslední oko (někdy i 2 až 3 oka) se pletou hladce. Snad Vám to zatím takto pomůže:-) Děkujeme za tip na zpracování zajímavého tématu:-)

   Vymazat