neděle 10. listopadu 2013

Brooklyn Tweed - wool is our passion

Z výletu do říše fantazie a kouzel vás zveme zase na zem. 
Tentokrát do amerického státu New Hempshire, kde sídlí Brooklyn Tweed.


Společnost Brooklyn Tweed založil designer a fotograf Jared Flood.V současnosti se svým teamem nabízí pod značkou Brooklyn Tweed příze a originální designy a vzory pro pletení. Snaží se udržet tradici spřádání vlny, ve starém mlýně v Harrisvillu na starých strojích, na kterých se vlna spřádá již od roku 1794. Příze Brooklyn Tweed se nabízí ve dvou tloušťkách - Shelter a Loft. Na Ravelry je z těchto přízí upleteno více jak 7 tisíc projektů - to už je slušná inspirace!


Na svých stránkách a také na Ravelry Jared Flood se svými kolegy nabízí nepřeberné množství vzorů - od čepic, šátků a šál po krásné svetry, vesty, deky a přehozy. 
Nechte se unést krásou fotografií, vzorů a barev..... 

http://www.ravelry.com/patterns/library/quay-2 http://www.ravelry.com/patterns/library/rock-island http://www.ravelry.com/patterns/library/grove-2 http://www.ravelry.com/patterns/library/grettir http://www.ravelry.com/patterns/library/noro-striped-scarf 
 http://www.ravelry.com/patterns/library/girasole


 
http://www.ravelry.com/patterns/library/eternity-cardiganhttp://www.ravelry.com/patterns/library/permafrost-2
"Když něco vytváříte rukama, nutí vás to zpomalit a ztišit se, přemýšlet o tom, co zrovna děláte, pro koho to děláte nebo o způsobech a cestách, jak se zlepšit. Osobně miluji ten pocit uspokojení, který přichází po celém tom dlouhém procesu vytváření předlohy a upletení celého kusu oděvu vlastníma rukama. Když si vytvoříte čas na to, udělat něco opravdu krásného a dobře vymyšleného, ten pocit spokojenosti se vám připomene pokaždé, když si danou věc oblečete nebo ji uvidíte na někom, koho máte rádi."


Jared Flood v rozhovoru pro Studio Tour


Autorem všech fotografií je Jared Flood/Brooklyn Tweed, zveřejněny s jeho laskavým svolením.

3 komentáře:

 1. Moc pěkné! Ty palčáky aaaaach ... Když tak čtu ty moudrá slova, možná že by se hodilo do ČR přibrat po slow food i slow knitting. Zatím mám pocit, že většina pletařek nakoupí ten nejlevnější akryl a jede jednu čepičku za druhou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, Brooklyn Tweed jsou borci. Knitting forever (slow i fast)!

   Vymazat
 2. opět zajímavý článeček....vy holky nikdy nezklamete

  OdpovědětVymazat