neděle 13. října 2013

Elizabeth Zimmerman

Tato laskavá tvář patří další osobnosti pletařského světa, kterou bychom Vám rády představily - učitelce pletení, spisovatelce, autorce vzorů a v neposlední řadě nesmírně vtipné paní Elizabeth Zimmerman. 
Narodila se v roce 1910 v Anglii, později se se svým mužem přestěhovala do Spojených států amerických. Založila školu, kterou v současnosti vede její dcera Megan Swansen, také uznávaná lektorka pletení a designérka. 

http://media-cache-ak0.pinimg.com/originals/fb/7c/98/fb7c988595dc030561075296020a4ff1.jpg
Elizabeth Zimmerman učí svoji dceru....


Elizabeth Zimmerman je popisována jako velmi fascinující žena. Plést se naučila již jako dítě v Anglii, postupně si osvojila jedinečnou techniku pletení a měla dar ji předávat dál. Vydávala knihy, vedla kurzy a kempy pletení, to vše s laskavostí a humorem.

K jejím nejznámějším vzorům patří především  kruhový šátek pojmenovaný Pi, který má na Ravelry více než 2000 provedení. Na této fotce vidíte samotnou paní Elizabeth v jedné z variant tohoto krásného plédu.Takto upletla Pi shawl další inspirativní a nádherná žena - Lori z blogu Loritimesfive.Pravděpodobně druhým nejznámějším vzorem z dílny paní Elizabeth je "Baby surprise jacket" pletený s minimem švů a speciálními knoflíkovými dírkami.Na Ravelry jsou k nalezení desítky dalších vzorů od této "královny pletení". 
Třeba i takovéto kamaše.
creative-randomness:  glitzknitsboutique:  Nether Garments by Elizabeth Zimmerman  LuvVlněným sestrám se také velmi osvědčil "šitý způsob ukončování" neboli "sewn bind off", který je tak akorát pružný a ideální na ukončování nejen trojúhelníkových šátků. Kromě několika videí na kanálu Youtube ho můžete najít krásně česky popsaný na blogu Jany z Kohoutího vršku.

Na závěr životní motto paní Elizabeth Zimmerman, které nás tolik povzbuzuje.
Proplést se, s nadějí a důvěrou, přes všechny krize.........Zdroj informací a fotografií: Wikipedie a Pinterest, foto Lorix5 s laskavým svolením autorky 

6 komentářů:

 1. zajímavé, že jsou i osobnosti v oblasti pletení.....to by mě nenapadlo

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné motto, ženy umí být tak krásné duše ...

  OdpovědětVymazat
 3. i just saw your post, i really love it, and feel honored to be included. ez is such an amazing woman and i am one of the many so very inspired by her.
  thank you :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you Lori, it is our honor to be able to meet you at your blog:-)

   Vymazat
 4. Dobrý den, nebylo by možné někde najít návod na baby surprise jacket v češtině a co nejvíce podrobný, aby ho zvládl uplést i pletařský začátečník?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   svetřík Baby Surprise Jacket není na Ravelry volně přístupný. Na Garnstudiu mají velmi podobný návod v češtině a zdarma http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?id=4912&lang=cz
   S pozdravem Vlněné sestry

   Vymazat